اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر با اعزام هیئتی به استان بصره عراق در مسیر بهبود فضای تجاری و رشد معاملات بازرگانان دو طرف گام برداشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر این هیئت به سرپرستی سید مصطفی موسوی، رئیس اتاق خرمشهر به بصره سفر کرده و در راستای توسعه روابط اقتصادی با استان های جنوب عراق، شناسایی موانع و ظرفیت های تجاری موجود و بررسی راه های تقویت ارتباطات و تعاملات فعالان اقتصادی؛ نشست هایی را در بصره انجام داده است.

سید مصفی موسوی ضمن خبر فوق افزود: از برنامه های این سفر، دیدار با جناب آقای عابدی سرکنسول ج ا.ا در بصره
در خصوص تقویت مراودات تجاری بین دو کشور ایران و عراق با محوریت مرزهای شلمچه و بنادر خرمشهر بود.
ایشان همچنین به بازدید از محل پیشنهادی مرکز تجاری ایرانیان در استان بصره عراق اشاره کرد و گفت: این مرکز در پنج طبقه با مساحتی بالغ بر سه هزار متر مربع است که در صورت توافق نهایی برای برپایی این مرکز ، می‌توان شاهد رونق اقتصادی و توسعه تجاری بسیار شگرفی در تجارت با عراق بود. به ویژه که استان‌های جنوبی ایران و عراق از این فرصت به صورت بهینه بهره مند خواهند شد.

وی تاکید کرد: اتاق خرمشهر مکاتبات و پیگیری لازم جهت جذب سرمایه گذار و راه اندازی این مرکز تجاری را اعلام کرده و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته و با راه اندازی این مرکز مهم، امید است با همت تولیدکنندگان ایرانی، توسعه صادرات کالاهای ملی به بازار کشور دوست و همسایه ی عراق را به بار آوریم.
رئیس اتاق خرمشهر ادامه داد: در ادامه این سفر نیز دیداری از اتاق صنایع بصره به ریاست آقای عبدالحسن عبود کاظم انجم شد که در آن مذاکرات در خصوص تقویت روابط فی مابین دو اتاق و دعوت از صاحبان صنایع دو کشور جهت انجام دیدارهای رو در رو و توسعه همکاری های صنعتی انجام شد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2024 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ