در سی امین نمایشگاه بین المللی اگروفود که از ۲۶ تا ۲۹ خرداد برگزار میشود انجمن ملی خرما برای اولین بار پاویون تخصصی با حضور بخش قابل توجهی از تولیدکننده ها و فعالان حوزه فرآوری و بسته بندی حضور دارند.

 سی امین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی، مواد غذایی، ماشین آلات و صنایع وابسته ایران (اگروفود ۲۰۲۳) از تاریخ ۲۶ لغایت ۲۹ خردادماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی با حضور شرکت های داخلی و خارجی در حالی برگزار می شود که انجمن ملی خرمای ایران اولین پاویون تخصصی را در این نمایشگاه برای اعضای خود تدارک دیده است.

خرما؛ صنعتی پولساز و با ارزش افزوده بالا

در نشست خبری که توسط انجمن ملی خرمای ایران در اتاق بازرگانی ایران برگزار شد «هادی مقدم» عضو هیات نمایدگان اتاق خرمشهر و نائب رئیس انجمن ملی خرمای ایران اظهار داشت: ما معتقدیم که با توجه به آمارهای وزارت جهاد و سازمان توسعه تجارت صنعت خرمای کشور جایگاه ویژه ای در اقتصاد دارد و با توجه به تنوع خرمای ایران می تواند صنعتی پولساز و با ارزش افزوده بالا برای ایران باشد.

مقدم افزود: در مورد نمایشگاه اگروفود با توجه به تجربیات سال‌ های قبل که در برخی استانها به خصوص استانهای خرماخیز تجربه کردیم به این نکته رسیدیم که بهتر است دستاوردهای انجمن را در سطح ملی نشان دهیم.

وی ادامه داد: با این تفاسیر امسال برای اولین بار پاویون تخصصی انجمن در نمایشگاه اگروفود برگزار می‌شود و سعی داریم دستاوردهای فعالان این بخش و انجمن ملی خرما را در این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه صنعت غذایی کشور محسوب می‌شود نیز به نمایش بگذاریم.

نمایش توانمندی های صنعت خرما در نمایشگاه اگروفود
نایب رئیس انحمن ملی خرمای ایران همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: در واقع در این نمایشگاه بهترین شرکت های صنعت خرما در همه زمینه ها همچون تولید، بسته بندی و فرآوری حضور خواهند داشت و از دیگر اقداماتی که انجمن به صورت خاص برای نمایشگاه اگروفود انجام داده است می توان به دعوت سفرای مرتبط با بازارهای هدف صادراتی خرما کشور اشاره کرد.

وی ادامه داد: در حقیقت با این اقدامات سعی داریم همه توان و پتانسیل‌های نهفته و آشکار در صنعت خرما را به خوبی به نمایش بگذاریم و زمینه ای برای تعاملات بیشتر کشورهای دیگر داشته باشیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق خرمشهر با تاکید بر اینکه بایستی برای صنعت خرما برنامه‌ریزی بلند مدت داشته باشیم، افزود: البته در حوزه صادرات این محصولات موانع و مشکلاتی وجود دارد از جمله اینکه گاهی اینگونه نشان داده می شود که بسته بندی های ما مناسب بازارهای صادراتی نیست. این در حالی است که در حوزه بسته بندی پتانسیل بالایی وجود دارد و بیش از ۴۶ شرکت فعال در این حوزه نیز در نمایشگاه حضور خواهند داشت و بهترین کیفیت های خود را به نمایش می گذارند.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2024 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ