دومین نشست کمیته اقتصادی خرمشهر در سال ۱۴۰۰ با موضوع بررسی معضلات عملیاتی نشدن واردات کالاهای ملوانی “موسوم به ته لنجی” در اتاق بازرگانی خرمشهر برگزار گردید.

نائب رئیس اتاق خرمشهر ضمن اعلام خبر فوق بیان نمود: رونق بازار، کارآفرینی و بهبود سطح معیشت مردم از هر مسیر اقتصادی باید در اولویت کاری مسئولین اجرائی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خرمشهر؛ سید مصطفی موسوی ادامه داد: با پیگیری های نماینده مردم خرمشهر و برخی دیگر از مدیران دولتی و فعالان بخش خصوصی خرمشهر مجوز ورود کالاهای ملوانی به خرمشهر در سال گذشته اخذ گردید اما علیرغم گذشت بیش از ۵ ماه از این امتیاز مهم، عملیاتی شدن آن تا کنون به وقوع نپویسته که بررسی علل این تاخیر در دستور کار نشست کمیته اقتصادی خرمشهر قرار گرفت.

ایشان افزود: ورود کالای تجاری و واردات کلای ملوانی دو موضوع مختلف و با اهمیت هستند که هر از دوی آنها میتوان در جایگاه خویش و به موازات یکدیگر در جهت توسعه اشتغال و بهبود سطح معیشت مردم بهره جست.

موسوی تصریح کرد: در شرایط تحریم های شدید اقتصادی و نزول شاخص های تجاری و درآمدزائی در کشور، بهره برداری از کمترین امکانات تجاری و اقتصادی لازم و ضروری است، شأ و جایگاه شهرستان خرمشهر که دیر زمانی خواستگاه اشتغال و کارآفرینی و گردشگری بوده؛ گسترش بیکاری و وقوع مشکلات اقتصادی عدیده نیست. زیر ساخت ها، ظرفیت ها و امکانات این شهرستان بی شک توانائی بازگشت این شهرستان به عنوان قطب اقتصادی کشور را در خویش قرار داده است.

ضرورت ایجاب میکند که واردات کالای ملوانی در خرمشهر صورت گیرد

نماینده مردم خرمشهر و مینوشهر در مجلس شورای اسلامی نیز بیان کرد: با توجه به ایجاد زمینه های مختلف اقتصادی و اشتغال توسط توسعه بازارهای ته لنجی در خرمشهر؛ ضوروت ایجاب میکند که واردات کالای ملوانی در خرمشهر در اسرع وقت صورت گیرد.

سید لفته احمد نژاد ادامه داد: با وجود تلاش های فراوان در اخذ مجوز قانونی واردات کالای ته لنجی به خرمشهر اما به دلیل عدم وجود امنیت و ضمانت کافی برای فعالان بخش خصوصی در زمینه عدم هدر رفت سرمایه ی ایشان ، تا کنون ورود کالای ملونی به خرمشهر عملیاتی نشده است.

وی گفت: لازم است در راستای توسعه اشتغال و ایجاد فضای درآمدزائی از رشد کسب و کار و گردشگری در خرمشهر؛ موانع لازم در مسیر آغاز فعالیت های ته لنجی در خرمشهر رفع گردد. بیشتر موانع موجود در این مسیر در شهرستان قابل رفع شدن خواهد بود که برآنیم تا در کوتاه ترین زمان ممکن این مهم به دست آید.

احمد نژاد ضمن اشاره به اثرات مثبت فراوان گسترش فعالیت های بازار ته لنجی در خرمشهر بیان نمود: اولین اثر مهم و اساسی ، توسعه اشتغال خواهد بود که از این طریق میتوان بهبود سطح معیشت مردم را به دست آورده و کاهش آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری را به بار آورد.

نماینده خرمشهر در مجلس در پایان بیان نمود با افزایش تعداد سفرهای مجاز لنج ها و کشتی های باری کوچک به شش سفر، مشکل تامین سوخن این شناورها رفع شده است.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ