سامانه پردازش یکپارچه درخواست‌ اعتبارات ریالی صندوق توسعه ملی تحت عنوان سپیدار آغاز به کار کرد.ارائه تسهیلات صندوق توسعه ملی به صادرکنندگان

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ بر اساس دستورالعمل مربوطه «سازمان توسعه تجارت ایران» به عنوان متولی تجارت خارجی، نسبت به ایجاد و راه‌اندازی سامانه پردازش یکپارچه درخواست‌ اعتبارات ریالی صندوق توسعه ملی، موسوم به سپیدار اقدام کرده است.

صادرکنندگانی که متقاضی دریافت اعتبارات از محل منابع صندوق توسعه ملی با نرخ‌های ترجیحی هستند؛ می‌توانند از روز دوشنبه ۱۲ خردادماه سالجاری با مراجعه به وب سایت سازمان توسعه تجارت ایران به آدرس http://www.tpo.ir/  نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

سامانه سپیدار بر اساس مفاد ماده ۱ بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۱۳۹۸ در خصوص سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی در بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات سرمایه در گردش صادراتی طراحی شده و صادرکنندگان می‌توانند درخواست‌های خود جهت دریافت این تسهیلات را از طریق سامانه “سپیدار” به سازمان توسعه تجارت ایران اعلام کنند.

این سامانه به صورت خودکار نسبت به پردازش اطلاعات اقدام و درخواست‌های وارده را به بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات، ارسال می‌کند.

صادرکنندگان باید ابتدا به سامانه مذکور مراجعه کنند و بانک‌ها، مجاز به تشکیل پرونده قبل از احراز هویت از سوی سازمان توسعه تجارت ایران نیستند.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ