نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خرمشهر با هدف شناسائی معضلات و مشکلات صنایع منطقه و بررسی راهکارهای رفع آنها در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ در این نشست که با حضور معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند، معاون سیاسی اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه خرمشهر، رؤسای دستگاه های اجرائی منطقه و نمایندگان فعالان اقتصادی برگزار گردید، مهم ترین چالش ها و موانع موجود در جهت رونق تولید و بهبود وضعیت صنعت منطقه مطرح شد.

رئیس اتاق خرمشهر در این باره توضیح داد: با توجه به اهمیت صنعت در چرخه اقتصادی کشور در شرایط سخت تحریم و همچنین نامگذاری سال جاری با نام رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری، تلاش و همیت فعالان اقتصادی و مدیران دولتی و حکومتی در تقویت جایگاه صنعت و بهبود شرایط تولید باید بیش از همیشه به منصه ظهور برسد از این رو دومین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خرمشهر با این نگاه به مسئله مهم و حیاتی صنعت و تولید اختصاص یافت.
هانی فیصلی افزود: در فضایی که رونق تولید پایه و اساس حرکت های اقتصادی قرار گرفته است حمایت همه جانبه از صنعتگران با اعطای تسهیلات ویژه و همچنین برداشتن موانع تولید از اقدامات ضروری و لازم در تحرک اقتصادی کشور به نظر میرسد.

ایشان تصریح نمود: افزایش نقدینگی، بهبود زیرساختها، رفع و ابطال بخشنامه ها و آئین نامه های مخل تولید و بخشودگی جرائم و کارمزدهای مربوط به بدهی های بانکی، مالیاتی و بیمه صنعتگران میتواند کمک شایانی به فعالیت این بخش مولد و کارآفرین اقتصاد نماید.

دبیر شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خرمشهر با توجه به خبرهایی مبنی بر مطرح نمودن پیشنهاد حذف معافیت های مالیاتی مناطق آزاد در مجلس عنوان نمود: مشوق های مالیاتی و بهره مند بودن از معافیت های مالیاتی در مناطق آزاد اصلی ترین محرک در جذب سرمایه ها در نقاط به شمار میرود که حذف آن ضربه غیر قابل جبرانی به بدنه ی اقتصادی مناطق آزاد کشور وارد خواهد نمود. از این رو در این نشست مصوب شد که رایزنی و پیگیری لازم جهت عدم طرح و اعمال این پیشنهاد از سوی اتاق بازرگانی خرمشهر و با هماهنگی دستگاه های ذیربط اعمال گردد.

فیصلی در ادامه همچنین به ضعف اطلاع رسانی بخشنامه ها و آئین نامه های بخش تولید اشاره نمود و گفت: عمدتا صنعتگران از بخشنامه ها و آئین نامه های مرتبط با حمایت از تولید یا تداوم فعالیت های صنعتی اظهار بی اطلاعی مینمایند. از این رو و به جهت اهمیت اطلاع به موقع از تصمیمات حمایتی و قوانین صنعتی کشور، در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی تصمیم گرفتیم تا پایگاه جامع اطلاع رسانی روق تولید و سرمایه گذاری با هدف اطلاع به موقع و آنی صنعتگران از بخشنامه ها و آئین نامه های دستگاه های مختلف دولتی را راه اندازی نمائیم.

معاون سیاسی – اجتماعی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه خرمشهر نیز در این نشست ضمن اشاره به معضل اطلاع رسانی صحیح و کاربردی قوانین و بخشنامه های صنعتی به فعالان اقتصادی اعلام نمود: نیاز است با حضور دستگاه های مختلف دخیل در امر تولید، پایگاه مناسبی جهت جمع آوری به روز بخشنامه ها و اطلاع رسانی لحظه ای انها شکل گرفته و در اختیار فعالان اقتصادی قرار گیرد.

زابلی همچنین عنوان نمود: اولویت تمامی امور اجرائی باید تسهیل و رونق تولید باشد. با رونق تولید، کمک به اشتغال، بهبود سطح معیشت مردم و پرخش پرخ های اقتصاد کشور به سادگی صورت خواهد گرفت.

ایشان در پایان ضمن اشاره به همراهی دستگاه های دولتی در تسهیل فضای کسب و کار و رونق تولید عنوان نمود: باور بر همسو و هم جهت بودن دستگاه های دولتی و فعالان اقتصادی میتواند علاوه بر جلوگیری از ایجاد تنش ها، سرعت دو چندانی در عبور از بحران ها، موانع و چالش های فراروی صنایع منطقه را به تحرکات صنعتی و اقتصادی هدیه نماید.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2020 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ