نائب رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر در مصاحبه با رسانه ی زاویه ی دیگر به بیان چالش های اقتصادی منطقه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ سید مصطفی موسوی در این گفتمان رسانه ای، ضمن اعلام آمادگی اتاق برای پذیرش و خدمت رسانی به فعالان اقتصادی عنوان کرد: از هر گونه حرکت همسو با رشد اقتصادی منطقه و کشور ، فارغ از هر گونه بینش سیاسی و اقتصادی، استقبال خواهیم نمود.

نائب رئیس اتاق خرمشهر در پاسخ به پرسشی در ارتباط با حواشی اخیر بیان نمود: اخیراَ خبرهایی مبنی بر تعیین مهلت جهت ابطال انتخابات اتاق خرمشهر در فضای مجازی منتشر شده که به هیچ وجه صحت و سقم این گونه اخبار مورد تایید اتاق نیست. آخرین ابلاغ واصله به اتاق حاکی از رد ادعای ابطال انتخابات دوره نهم دارد که به دلیل پرهیز از حواشی هیچ گاه حاضر به انتشار آن در فضای رسانه ای نبوده ایم زیرا که معتقدیم پرداختن به حواشی سرعت نیل به اهداف توسعه اقتصادی منطقه را کاهش داده و موانع بیشتری در جهت بهبود فضای کسب و کار ایجاد خواهد نمود.

وی در پاسخ به سوال مزایا و معایب مناطق آزاد بیان نمود: در خرمشهر، وجود منطقه آزاد اروند، تاثیرات مثبت و منفی را به صورت موازی ایجاد نموده که از جمله تاثیرات مثبت آن میتوان به توسعه و رونق زیرساخت های تجاری در مرز شلمچه و بندر خرمشهر پرداخت، به شکلی که در کمتر گذرگاه تجاری کشور، شاهد وجود این گونه زیرساخت های متنوع و متعدد هستیم. از سوی دیگر اما تداخل وظایف دستگاه های دیگر با سازمان منطقه آزاد اروند و عدم وجود مدیریت واحد در مرزهای تجاری، باعث ایجاد دوگانگی در اجرای قوانین و بروز مشکلات عدیده ای در مسیر سرمایه گذاری و تجارت منطقه شده که امیدوایم علیرغم اخذ مصوبات متعدد در رفع این مشکل، اقدام شایسته و تاثیرگذاری در ایجاد مدیریت واحد صورت گیرد.

موسوی در ارتباط با قوانین مالیاتی منطقه آزاد بیان نمود: بی شک یکی از اصلی ترین مزایای مناطق آزاد بهره بردن از امتیازات معافیت های مالیاتی است که متاسفانه در سال اخیر و با کم توجهی و غفلت برخی از مدیران و مسئولان حاضر در مناطق آزاد سراسر کشور، با تصویب قوانینی از مجلس در رابطه با اخذ ارزش افزوده و تحمیل مالیات بر حقوق کارکنان مناطق آزاد مواجه شده ایم. بی شک این گونه قوانین رغبت سرمایه گذاران به حضور در مناطق آزاد کشور که عمدتا در حواشی و مرزهای کشور می باشند را به شکل ملموسی کاهش خواهد داد. با پیگیری های صورت گرفته اقداماتی در ارتباط با لغو این قانون و بازگشت وضعیت ارزش افزوده در مناطق آزاد به روال قبل صورت گرفته که امیدواریم در آینده ای نزدیک به سرانجام برسد.

ایشان همچنین به تخلیه اولین محموله کالاهای ملوانی موسوم به ته لنجی در بندر خرمشهر اشاره کرد و گفت: پس از سال ها پیگیری بالاخره اولین شناور حامل کالاهای ته لنجی در خرمشهر پهلو گرفت و بارهای آن جهت توزیع در بازار این شهرستان تخلیه شد. با رایزنی صورت گرفته و علیرغم عدم وجود فضای اطمینان برای سرمایه گذاران، اتاق بازرگانی خرمشهر موفق شد با اقناع برخی از فعالان بخش خصوصی، سه فروند از شناورهای حامل کالاهای ملوانی که به مقصد بنادر مجاور خرمشهر در سفر بوده اند را مجاب به تخلیه در بندر خرمشهر و توزیع کالاهای خویش در این شهرستان نماید که این اقدام میتواند بار روانی مثبتی برای سرمایه گذاران در اطمینان به همدلی و مساعدت کلیه دستگاه های اجرائی شهرستان جهت حصول به هدف ایجاد بازار ته لنجی در خرمشهر را بوجود آورد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ