هیئت تجاری اتاق بازرگانی خرمشهر به ریاست جناب آقای هانی فیصلی و در معیت نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی به بصره اعزام گردید.
به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر، هدف از اعزام این هیات بیان و بررسی مشکلات تجاری در مرز شلمچه و واکاوی علت تعامل های چندگانه در مرزهای دیگر نسبت به این نقطه تجاری مشترک بوده است.
هانی فیصلی در تشریح سفر این هیات بیان نمود: دیدار با استاندار بصره، نشست با رئیس اتاق بازرگانی بصره و همچنین دیدار و گفتگو با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در استان بصره عراق از اصلی ترین برنامه های این سفر فشرده و یک روزه بود.
رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر افزود: بیان مشکلات مطرح شده از سوی فعالان اقتصادی و صادرکنندگان در رابطه با عدم برخورد یکسان گمرکات و مبادی ذیربط عراق در مرزهای دیگر نسبت به مرز شلمچه اصلی ترین هدف از این سفر بود.
وی تاکید کرد: بررسی راهکارهای برون رفت از وضعیت موجود و همچنین درخواست جهت تسهیل مراودات تجاری بازرگانان ایرانی و عراقی مهم ترین خواسته اعضای این هیات تجاری از مقامات و مسئولین طرف مقابل در این سفر بوده است . از سوی دیگر نیز بررسی افزایش ارتباطات دو اتاق بازرگانی خرمشهر و بصره از موارد مطرح شده در این نشست ها بود .
فیصلی بیان نمود: با توجه به تمرکز تصمیمات مهم و قوانین در دولت مرکزی عراق؛ رفع کامل و اصولی معضلات تجاری در مرز شلمچه نیاز به رایزنی و ایجاد دیپلماسی مناسب با مقامات دولتی همتا در بغداد دارد که قطعا از سوی این اتاق با مکاتبات و درخواست های لازم پیگیری جهت ایجاد تفاهم لازم با رایزنی های مناسب از سوی مقامات کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا پاسخی بگذارید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ