رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر بیان نمود: قریب به سه سال است که اتاق ایران با تعیین اتاق های معین در روابط تجاری با کشورهای مختلف، سعی در تقسیم وظایف، انجام امور تخصصی و حصول تجارت وسیع تر با کشورهای سطح جهان است. کشور بلاروس نیز از این قاعده مستثنی نیست .طی ۲۵ سال گذشته روابط دیپلماتیک بین بلاروس و ایران به سطح بالایی از همکاری های سیاسی و اقتصادی رسیده است، که تماسهای منظم در سطح مقمامات عالیرتبه دو کشور مؤید این ادعاست.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ هانی فیصلی تصریح نمود: با توجه به تحقیق و پژوهش صورت گرفته و بر اساس نیازمندی های کشور بلاروس و منطقه و پتانسیل و ظرفیت وسیع این کشور در توسعه روابط تجاری با فعالان اقتصادی ایران، بر آن شدیم تا هدایت تجارت با این کشور اروپائی را در دستور کار خویش قرار دهیم.

وی ادامه داد: بر این اساس و با اعلام اتاق ایران، موافقت لازم با تعیین اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر به عنوان اتاق معین کشور بلاروس صورت گرفته و برنامه های توسعه بازرگانی با این کشور هدف، در دستور کار این اتاق قرار خواهد گرفت.

فیصلی بیان نمود: تعیین اولویت های تجاری، رایزنی با مدیران اقتصادی و رابطان تجاری دو کشور و ایجاد ارتباطات اقتصادی هدفمند و سازمان یافته در برنامه های اولیه اتاق خرمشهر در توسعه تجاری با این کشور خواهد بود.

رئیس اتاق خرمشهر ضمن اشاره به برنامه ریزی برای تشکیل اتاق مشترک ایران و بلاروس عنوان کرد: در تلاشیم با دعوت از بازرگانان قعال در امر تجارت با کشور بلاروس ، نسبت به تشکیل اتاق مشترک ایران و بلاروس اقدام لازم را صورت دهیم. از این رو از کلیه بازرگانان و فعالان اقتصادی حائز شرایط عضویت در این اتاق مشترک دعوت به همکاری مینمائیم.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2020 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ