اخبار اتاق

دکتر مالکیان به عنوان مسئول دفتر مرکز داوری اتاق ایران در خرمشهر منصوب شد


طی حمکی، از سوی دبیر کل مرکز داوری ایران، دکتر کامران مالکیان به عنوان مسئول دفتر مرکز داوری اتاق ایران در خرمشهر برگزیده شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر؛ هدف از دائر شدن مرکز داوری، معرفی و ارجاع اختلافات احتمالی فعالان اقتصادی ایران در سطح داخلی و بین‌المللی برای حل و فصل به این مرکز است.
رئیس اتاق خرمشهر در تشریح این خبر اعلام نمود: رکن داوران مرکز داوری، مرکب از عده ای اشخاص واجد صلاحیت و معتمد است که از میان حقوقدانان، بازرگانان و سایر افراد بصیر و خوشنام و با تجربه که از مقررات و عرف بازرگانی داخلی و خارجی به حد کافی آگاهی دارند می باشد که این ترکیب با پیشنهاد مسئول دفتر مرکز داوری و تایید مرکز داوری اتاق ایران صورت میگیرد.
هانی فیصلی افزود: آئین نامه های داخلی درباره نحوه ارائه خدمات مرکز داوری (آئین داوری در دعاوی داخلی،‌تشکیلات، هزینه ها) ‌طبق تبصره ماده ۶ قانون اساسنامه مرکز تهیه و به تصویب هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران رسیده است.
ایشان ادامه داد : به پیشنهاد اتاق خرمشهر و با تایید مرکز داوری اتاق ایران، دکتر کامران مالکیان که یکی از اساتید مجرب و نام آشنا در منطقه به شمار میرود ، طی حکمی به عنوان مسئول دفتر مرکز داوری اتاق ایران در خرمشهر منصوب شد.

کارمان مالکیان نیز در تشریح وظایف مرکز داوری اعلام کرد: شرح وظایف طبق ماده ۱۰ قانون اساسنامه مرکز داوری، در داوریهای داخلی، رسیدگی طبق مقررات قانون آئین دادرسی مدنی درباره داوری (باب هفتم) و در داوریهای بین المللی طبق قانون داوری تجاری بین المللی مصوب ۱۳۷۶ انجام می شود.
مسئول دفتر مرکز داوری اتاق ایران در خرمشهر افزود: هزینه های داوری مرکز (شامل هزینه های اداری و حق الزحمه داوران) با رعایت موازین قانونی ذیربط، مطابق آئین نامه هزینه‌های داوری مرکز محاسبه و تعیین می شود و پرداخت آن برعهده طرفین است.

مالکیان در پایان تصریح کرد: دفتر مرکز داوری اتاق ایران در خرمشهر از اواخر سال ۹۳ شروع به فعالیت نموده که امیدوارم در زمان تصدی این مسئولیت از سوی بنده و با همت و تلاش مستمر علاوه بر پویائی بیشتر و ایجاد تحرک در این مرکز، گامی مهم در رفع اختلافات و رسیدگی به درخواست های فعالان اقتصادی در منطقه برداریم.


user avatar
کمال هلالی (کمال هلالی)
توضیحاتی ندارد...

تعداد مطالب نوشته شده توسط نویسنده: 547
لینک به صفحه نویسنده:


« »

دیدگاهتان را بنویسید