مدیر شبکه بهداشت و درمان خرمشهر در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خرمشر عنوان نمود: از زمان آغاز انتشار ویروس کووید ۱۹ در منطقه مبارزه با این بیماری آغاز شد و متاسفانه شاهد اوج گیری بیماری کرونا در منطقه هستیم. به صورت میانگین شاهد مراجعه ۴۰ بیمار به صورت روزانه هستیم و آمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در خرمشهر همچنان رو به افزایش است.

میرزائی بیان نمود: از ۵۰۰۰ بیمار مراجعه کننده تا کنون نزدیک به ۱۴۵۰ بیمار دارای علائم کلی بیماری کرونا بوده اند که البته علیرغم هشدار این ارقام و آمار می توان به قاطعیت گفت با رعایت پروتکل های بهداشتی و موارد مراقبتی می توان به راحتی از شیوع و ابنلای به این بیماری اجتناب نمود.

ایشان بیان نمود: در تکاتک آحاد جامعه نیاز به رعایت پروتکل های بهداشتی داریم که این امر در بخش تجاری نیز لازم الاجراست. برای اجرای هر پروتکل بهداشتی که شامل دستوراتی به منظور نظم دهی به فرآیند مراقبتی است، تشریفاتی و امکاناتی مورد نیاز است که بخش مهمی از مواد و تجهیزات لازمه ان تهیه شده است و تنها رعایت اصولی و صحیح به موازین بهداشتی توسط مراجعین داخلی و خارجی به محدوده تجاری شلمچه ملاک عمل خواهد بود.

وی عنوان کرد: روزانه شاهد تردد جمعیتی بالغ بر ۵۰۰ نفر به صورت شناور در مرز تجاری شلمچه خواهیم بود که این امر مراقبت ها و رعایت اصول بهداشتی را بیش از پیش مهم و اساسی جلوه میدهد.

میرزائی خاطر نشان کرد: علاوه بر بخش بهداشت و سلامت جامعه نیز نمی توانیم منکر اهمیت بخش های اقتصادی و فعالیت های معیشتی شهروندان باشیم و نیاز است پروتکل های لازم در فعالیت های تجاری اجرا تا فعالیت آنها از سر گرفته شود. الیته که هر جا شاهد عدم اجرای قانع کننده این موارد بهداشتی باشیم به جهت حفظ وجهه دیپلماسی کشور و همچنین سلامت شهرروندان به عنوان متولی بهداشت جامعه ورود خواهیم کرد.

شایان ذکر است که طبق آخرین امار اعلام شده در تاریخ ۱۷ خرداد ماه، مبتلایان به کرونا در خرمشهر با افزایش تعداد ۲۶ نفر در بیست و چهار ساعت گذشته به ۷۴۱ نفر رسیده که از این جمع متاسفانه ۴۲ نفر فوت شده اند.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ