رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر اعلام نمود: بر اساس موارد مطرح شده در کمیته اقتصادی خرمشهر، هیچ محدودیتی در ورود ارز توسط تجار عراقی برای خرید کالا‌های ایرانی در مرز شلمچه وجود ندارد. 

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ هانی فیصلی در تشریح نشست کمیته اقتصادی خرمشهر بیان نمود: این نشست حول موضوعات ورود ارز توسط بازرگانان عراقی به محدوده تجاری شلمچه و همچنین ساماندهی نیروهای کار شاغل در این مرز برگزار گردید.

ایشان افزود: با توجه به شرایط سخت تحریم و محدودیت های ایجاد شده از سوی دشمنان نظام در رابطه با ارز آوری و تامین ارز مورد نیاز کشور، ایجاد محدودیت ها در ورود ارز بازرگانان به کشور، تنها عواقب سوء کاهش تقاضای ارز و در نتیجه افزایش نرخ آن را در پی خواهد داشت.

وی بیان کرد: از این رو و با پیگیری های فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر، نماینده مردم خرمشهر در مجلس و معاون سرمایه گذای سازمان منطقه آزاد اروند در این نشست و با بررسی دستورالعمل های اجرائی و قانونی اعلام شد که از این پس هیچ محدودیتی در ورود ارز توسط تجار عراقی برای خرید کالا‌های ایرانی در محدوده تجاری مرز شلمچه وجود نخواهد داشت.

رئیس اتاق خرمشهر همچنین به ضرورت استمرار امنیت و برقراری نظم و انضباط بیشتر از سوی عوامل دخیل در امور تجاری مرز شلمچه اشاره نمود و گفت: بی شک برقراری نظم و ساماندهی نیروهای فعال در مرز شلمچه، همتایان عراقی را ترغیب به فعالیت بیشتر در محدوده تجاری این مرز مینماید.

ایشان ادامه داد: از این رو و با همکاری دستگاه های اجرائی و شرکت های لجستیکی مصوب شد که از این پس ساماندهی کارکنان با لباس های فرم واحد، گروه بندی مناسب و صدور کارت های ویژه ی تردد صورت پذیرد. همچنین شرکت های لجستیکی زیرساخت لازم جهت استقرار نیروهای انتظامی را فراهم نموده تا با نظم و انضباطی که افزون بر پیش خواهد شد، امنیت محدوده های تجاری این مرز بیش از گذشته گردد.

فیصلی تصریح کرد: هنگ مرزی نیز با بیان این که همکاری لازم در زمینه استقرار در محوطه های تخلیه و بارگیری و باسکول ها و همچنین ایجاد گشت های شبانه و روزانه در جاده های ترانزیت را اعمال خواهد نمود ، اعلام کرد که تمامی متخلفین و مخلین نظم و امنیت در مرز شلمچه را با تنظیم پرونده های قانونی به مراجع قضایی معرفی خواهد نمود.

در پایان این نشست ضمن تشکر از همدلی بوجود آمده میان مسئولین اجرائی اعلام شد که نشست های کمیته اقتصادی خرمشهر از این پس هر دو هفته یک بار حول موضوعات اقتصادی ، صنعتی و تجاری در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر برگزار خواهد شد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ