نائب رئیس اتاق بازرگانی خرمشهر خبر داد: با تلاش مدیریت فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر، گمرک آبادان و شرکت گردشگری ماینا؛ اولین محوله باری کارگوی منطقه آزاد اروند در فرودگاه آبادان به زمین نشست.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ سید مصطفی موسوی در توضیح خبر فوق بیان نمود: حمل و نقل هوایی سهم زیادی در فعالیت تجاری کشورها دارد، به شکلی که اکثر افراد، آن را به عنوان یکی از شاخص‌های رشد اقتصادی در نظر می‌گیرند. بنابراین توسعه این صنعت حمل و نقل، باعث گسترش فعالیت‌های اقتصادی و افزایش سطح اشتغال در جامعه و نیز توسعه گردشگری می شود

موسوی افزود: حمل و نقل بار به روش کارگو که غالباَ برای بازرگانان و محوله های تجاری کاربرد دارد، مزایای فراوانی را در دل خویش قرار داده است. سرعت چندبرابری حمل بار، امنیت کالا و آسانی حمل و نقل نسبت به روش های زمینی و دریائی از مزایای ترانزیت کالا به روش کارگو است. در دنیا تاکید میشود که کالاهای باارزش و قیمتی، محموله های فوری و ضروری و کالاهایی آسیب پذیر در ترانزیت به روش حمل و نقل هوایی جابجا گردد.

وی افزود: از سال گذشته موضوع راه اندازی خطوط هوایی کارگو در فرودگاه بین المللی آبادان در دستور کار اتاق خرمشهر قرار گرفته بود که امسال و با همکاری شرکت ماینا موفق شدیم اولین محموله تجاری به این روش وارد منطقه آزاد اروند نماییم.

ایشان در پایان ضمن تاکید بر بهره بردن از تمامی ظرفیت ها و امکانات در توسعه تجاری و اقتصادی منطقه اروند بیان نمود: امیدواریم که بازرگانان و فعالان اقتصادی با بهره بردن از روش های نوین تجاری و حمل و نقل در منطقه چون بابری کارگو؛ رشد روز افزونی در شاخص های اقتصادی منطقه را به بار بیاورند.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ