صبح امروز نشستی با حضور رئیس و اعضای هیئت رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر، دبیر شورای کل بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور ، رئیس بسیج اتاق ایران و جمعی دیگر از نمایندگان حوزه های بسیج اقتصادی در سالن اجتماعات ساختمان اتاق خرمشهر برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ هانی فیصلی در این نشست ضمن اشاره به نقش مهم بسیج و روحیه ایثارگرانه آن در حفظ منافع کشور؛ بیان نمود: از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی و با دشمنی معاندان نظام جمهوری اسلامی و با فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل بسیج، سدی محکم و مقاوم در برابر فشارهای دشمنان چه در عرصه های جنگ تحمیلی؛ بازسازی، صنایع و اقتصاد کشور بوجود آمده که سایه امنیت و آرامش را بر کشور گسترانده است.

رئیس اتاق خرمشهر تصریح نمود: روحیه بسیج همواره در کالبد ملت ایران و بویژه شهروندان استان خوزستان وجود داشته که تجلی بزرگ آن ، در مقاومت ۴۵ روزه مردم خرمشهر در برابر دشمن تا بن دندان مسلح بعثی به منصه ظهور قرار داده شد.

وی ضمن اشاره به حضور فعالان اقتصادی در عرصه های نبرد حق علیه باطل در طول دوران دفاع مقدس بیان نمود: فعالان اقتصادی نیز از این روحیه برخوردار بوده اند و در تمامی عرصه ها و هر جا که لازم بوده است با اهدای جان و مال خویش بسیجی وار وارد گود و میدان مقاومت و ایثار شده اند.

فیصلی ادامه داد: مهم ترین عرصه ی حضور بسیجی وار فعالان اقتصادی را می توان در فعالیت های تولیدی و بازرگانی در جبهه های اصلی جنگ امروز یعنی نبرهای اقتصادی برشمرد. جاییکه علیرغم تحریم و فشارهای بی سابقه ، چرخ اقتصاد با فداکاری و فعالیت بی وقفه بخش خصوصی همواره در جوشش و حرکت بوده و خواهد بود.

ایشان ضمن اشاره به فعالیت دفتر بسیج اتاق خرمشهر در دوره پیشین بیان نمود: لازم است ضمن تقدیر از مسئول وقت دفتر بسیج اتاق خرمشهر به جهت فعالیت های پویا و مثبت خویش در دوران مسئولیت ، دفتر بسیج را در دوره حاضر پویاتر و فعال تر و در جهت شناسایی و رفع مشکلات اقتصادی اعضای اتاق به کار ببریم.

جنگ امروز، جنگ اقتصادی است و بسیج ؛ مانند همیشه تدارکاتچی این جنگ برای سنگر نشینان آن خواهد بود

دبیر شورای بسیج تجار و فعالان اقتصادی کشور نیز در این نشست ضمن اشاره به سرآمد بودن استان خوزستان در دفاع از کیان کشور، گفت: مردم استان خوزستان که خطه مهربانی و عطوفت است، همواره بسیجی بوده اند و در دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی پیش قدم و قراول جبهه های مختلف نبرد با دشمنان به شمار میروند.

جواد اسلامی افزود: از ابتدای انقلاب و با تشکیل بسیج، همواره شاهد آن بوده این که هر جا سنگ و مانعی در پیشبرد اهداف نظام و بهبود سطح معیشت و امنیت هموطنان وجود داشته ، بسیج با جایگاهی متعالی جهت رفع معضلات حضور داشته است.

ایشان ضمن اشاره به تحریم ها و فشارهای اقتصادی از سوی دشمنان کشور بیان نمود: امروزه دشمنان کشور میدانند تنها راه فشار به ملت پر افتخار و مقاوم تشدید فشارهای اقتصادی است، از این رو جنگ امروز خویش را بر جیهه های جنگ اقتصادی متمرکز کرده اند، جنگی که سنگرنشینان آن فعالان اقتصادی ، بازرگانان و صنعتگران عزیز هستند.

وی ادامه داد: بسیج آماده است مانند گذشته امروز نیز در نقش تدارکاتچی و تامین کننده ملزومات و شرایط مناسب برای سنگرنشینان ایفای نقش کند. طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ، بسیج باید در بهبود شرایط اقتصادی کشور ورود کند و این طلیعه ای خواهد بود برای پشتیبانی از فعالان اقتادی و رفع مشکلات و معضلات ایشان.

اسلامی ادامه داد: با وجود همه کارشکنی های داخلی و خارجی و ایجاد قوانین و بخشنامه های مخل، میبینیم که بخش خصوصی همچنان پای نبرد اقتصادی ایشتاده و در حال دفاع از کیان کشور می باشد. بسیج نیز آماده است که بازوی بخش خصوصی در پیشبرد اهدافشان باشد و مشکلات و معشلات را از بین ببرد.

وی ابراز کرد: با این هدف و با ایجاد دفاتر بسیج متشکل از فعالان اقتصادی کشور در بخش های مختلف کشور بر آنیم تاتجزیه و تحلیل تشکل های مختلف از وضعیت اقتصادی احصا گردد و به هسته مرکزی بسیج اصناف ارسال شود تا تصمیم مناسبی جهت حمایت و رفع موانع فعالیت های اقتصادی اتخاذ و در مجموع در وضع معیشت مردم و ملت بزرگ ایران بهبود مناسبی حاصل گردد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2020 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ