اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، طی درخواستی از تمامی صاحبان کالاهای صادراتی که به دلیل شیوع بیماری کرونا تا کنون موفق به ارسال شناورهای حمل بار نشده اند درخواست نمود در اسرع وقت تکلیف شناورها و کالاهای صادراتی را تعیین نمایند.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ در پی بروز بیماری کرونا و مسدود شدن کریدورهای دریایی حمل و نقل از سوی کشورهای همسایه من جمله کویت، شناورهایی در بندر خرمشهر با توجه به عدم امکان ارسال بار، به همراه بار و کالا در اسکله های بندر خرمشهر پهلو گرفته اند.

از این رو اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر طی درخواستی از مسئولین شهرستان و با هدف جلوگیری از حوادث غیر مطرقبه و آتش سوزی، که باعث ایراد خسارت های جبران ناپذیر خواهد شد، خواستار تعیین تکلیف بارهای صادراتی از سوی صادرکنندگان شد.

بر اساس این گزارش، در این نامه آمده است که صادرکنندگان در اسرع وقت نسبت به ارسال بارهای صادراتی یا تخلیه بار از شناورف اقدام لازم را انجام دهند . همچنین اداره کل بندر خرمشهر آماده همکاری و مساعدت با فعالان اقتصادی در حیطه اختیارات قانونی خویش را اعلام کرده است

یادآور میشود پیش از این رئیس اتاق خرمشهر در ملاقاتی حضوری، خواستار مساعدت و همکاری در رفع یا تخفیف هزینه های انبارداری کالاهای صادراتی مرجوعی، از سوی اداره بندر خرمشهر شده بود، که با قول مساعد رئیس کل آن سازمان نیز مواجه شد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2020 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ