در سال رونق تولید و در شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها ؛ رفع مصوبات، آئین نامه ها و قوانین مخل در امر توسعه تجاری و بهبود شرایط تولید در کنار از بین بردن موانع توسعه تجارت بیش از همیشه مهم و وضروری است.
از این رو و در پی افزایش تعرفه های تخلیه، بارگیری و انبارداری سال ۹۸ در محدوده پارک لجستیک شلمچه که توسط اداره ترانزیت و حمل و نقل سازمان منطقه آزاد اروند ابلاغ گردید؛ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر با ارسال نامه ای ضمن اشاره به پیامدهای منفی این مصوبه در حجم معاملات تجاری و میزان صادرات در مرز تجاری شلمچه، خواهان تغییر و تعدیل این تعرفه ها شد.

در این نامه آمده است:
در حالی که تعرفه های جدید به جهت افزایش خارج از عرف سبب تحمیل هزینه های غیر موجه به فعالان اقتصادی خصوصا صادرکنندگان خواهد شد که این امر در بهای تمام شده کالا تاثیری دو چندان داشته و نه تنها باعث عدم حفظ فضای رقابت سالم بلکه باعث اعتراض و نارضایتی صادرکنندگان و فعالان مرز شلمچه شده است. فلذا مستدعی است جهت حل مشکل و رسیدگی به اعتراض صادرکنندگان و تعدیل تعرفه های مصوب این موضوع در جلسه آتی کمیسیون نظارت بر سازمان های صنفی خرمشهر مطرح گردد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا پاسخی بگذارید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ