[vc_row][vc_column][vc_column_text]گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد، ۴۰ ردیف اقلام کالایی جدید بخش کشاورزی نیز مشمول معافیت از پرداخت مابه التفاوت ارز شد و بنابراین تعداد این کالاها به سه هزار و ۵۱۹ قلم افزایش یافت.

هیات وزیران ۱۶ مردادماه امسال مصوبه ای تصویب که بر اساس آن، واردکنندگانی که ارز دولتی از سیستم بانکی دریافت کرده بودند از این تاریخ به بعد باید برای ترخیص کالا از گمرک، تاییدیه سازمان حمایت مصرف کنندگان‌ و تولید کنندگان را بگیرند.
همان زمان از سوی هیات وزیران فهرست برخی کالاها تعیین و اعلام شد که این کالاها از پرداخت مابه التفاوت ارز معافند.
پس از انتقاد واردکنندگان و تولیدکنندگان به این مصوبه، اصلاحاتی انجام شد و فهرست کالاهای مشمول معافیت افزایش یافت؛ ضمن اینکه واردکنندگان می توانستند با ارائه تعهد به بانک کالای خود را ترخیص کنند.
«علی اکبر مهرفرد» معاون وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای به «فرود عسگری» رئیس کل گمرک و «مجتبی خسروتاج» رئیس کل سازمان توسعه تجارت، فهرست ۴۰ ردیف اقلام کالایی در بخش کشاورزی را برای معافیت از پرداخت نرخ ارز معرفی کرد.
براساس این گزارش، انواع دستگاه های آبیاری، ماشین آبیاری، سیستم های آبیاری فشرده، دستگاه تولید قطره چکان، ماشین های برداشت کشاورزی، انواع بچه ماهی، انواع خوراک آبزیان و قطعات منفصله تولید تراکتور از جمله اقلامی است که از پرداخت مابه التفاوت ارز معاف شدند.
در زمان ترخیص کالاهای معاف از پرداخت مابه التفاوت ارز، به تاییدیه سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و یا تعهد بانکی نیازی ندارد.
گمرک ایران همچنین از واحدهای تولیدی خواست از تسهیلات ترخیص نسیه، ترخیص کالا با نگهداشتن بخشی از کالا به ازای حقوق و عوارض گمرکی و مالیات بر ارزش افزوده یا ترخیص درصدی کالا ، تسهیلات جدید ورود موقت و استرداد حقوق ورودی نهایت استفاده را ببرند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”فهرست کامل کالاها – برگ ۱″ style=”classic” color=”orange” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fkhccima.ir%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F10%2FN15244036.jpg|||”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_btn title=”فهرست کامل کالاها – برگ ۲″ style=”classic” color=”sky” align=”center” link=”url:http%3A%2F%2Fkhccima.ir%2Fwp-content%2Fuploads%2F2018%2F10%2FN22141671.jpg|||”][/vc_column][/vc_row]

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا پاسخی بگذارید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ