در پی اولین نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصصی خرمشهر در سال ۹۸ با موضوع بررسی معضلات صادرات از مرز شلمچه؛ پیگیری های لازم در رابطه با موارد مطرح شده از سوی اتاق خرمشهر و ارگان های مسئول در حال صورت پذیرفتن است.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر؛ در همین راستا مدیران سازمان منطقه آزاد اروند طی نشستی با نمایندگان اتاق خرمشهر و شرکت های فعال بخش خصوصی مرز شلمچه، موضوع رفع مشکلات بازرگانان و صادرکنندگان میوه و تره بار در مرز شلمچه را بررسی نموده و در راستای رفع معضلات و موارد مطرح شده از سوی این قشر از فعالان اقتصادی تصمیماتی را اتخاذ نمود.

بر اساس این گزارش هم ترین مصوبات حاصل از این نشست عبارتند از:

 • تردد کارگرانی که به صورت مستقیم با بازرگانان فعالیت می نمایند در محدوده ی فروش، تخلیه و بارگیری تره بار شلمچه به عنوان کارمند بازرگان و با صدورمجوز از سوی انجمن بازرگانان تره بار . بر این اساس از تردد افراد غیرمجاز در محدوده های مورد اشاره جلوگیری به عمل خواهد آمد
 • مقرر گردید شرکت اندیشه خلاق بندر نسبت به آماده سازی فضای آسفالته مورد نظر تخلیه و شرکت محور طلای نیز نسبت به آماده سازی فضای آسفالته جهت فروش تره بار اقدام لازم را انجام دهند.
 • مقرر گردید تا پایان دهه اول مرداد شرکت محور طلایی نسبت به تکمیل مجمتع خدماتی رفاهی مورد نیاز بازرگانان اقدام مناسب را صورت دهد.
 • مقرر گردید شرکت های لجستیکی بخش خصوصی و انجمن بازرگانان تره بار نسبت به صدور کارت تردد کارگران تخلیه و بارگیری و کارمندان بازرگانان اقدام نمایند.
 • مقرر گردید درب ویژه ای در سایت فروش جهت تردد تخصصی بازرگانان و ترخیص کاران تعیین گردد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


  لطفا پاسخی بگذارید

  copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

  کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ