ششمین نشست کارگروه توسعه صادرات استان خوزستان با موضوع بررسی معضلات و مشکلات صادرات از مرز شلمچه در محل سالن جلسات ساختمان منطقه آزاد اروند واقع در این مرز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر؛ در این نشست که به ریاست قائم مقام معاونت اقتصادی استانداری خوزستان و با حضور مدیران کل دستگاه های اجرائی استان و رئیس اتاق خرمشهر بعنوان نماینده بخش خصوصی برگزار شد، موارد و مشکلات صادرات در استان مورد بررسی قرار گرفت.
صادرات، بهترین راه برای دوری از فشارهای تحریم
قائم مقام معاونت اقتصادی استانداری خوزستان در این نشست ضمن اشاره به آثار احتمالی تحریم بر وضعیت اقتصادی کشور ابراز نمود: با نگاهی کارشناسانه می توان به سادگی دریافت که بهترین راه برای عبور و دوری از شرایط سخت تحریم، توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی است.
دکتر مهر علیزاده افزود: مدیران دستگاه های دولتی می بایست در این شرایط، به وضعیت توسعه تجارت و افزایش میزان صادرات نگاهی ویژه و جهادی داشته و با رفع تمامی موانع و قوانین مخل در امر صادرات تا حد ممکن به توسعه میزان تجارت کشور یاری رسانند.
وی گفت: بخش خصوصی و دولت ، دو بازوی مهم اقتصادی بوده که در کنار هم و به موازات هم باید به فعالیت های اقتصادی سرعت و استحکام بیشتر و افزون تری ببخشند. توسعه صادرات نیازمند همکاری همه جانبه دستگاه های دولتی و بخش خصوصی است.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ