علیرغم مصوبه اخیر وزارت صنعت معدن و تجارت مبنی بر لغو ممنوعیت صادرات تخم مرغ خوراکی، شاهد آن هستیم که همچنان واردات تخم مرغ ایرانی از سوی جانب عراقی با ممنوعیت مواجه است.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی خرمشهر؛ تخم مرغ خوراکی ایرانی علیرغم اخذ مجوزهای استاندارد و بهداشت از سوی مراکز و مراجع ذیربط به جهت صادرات و همچنین عاری بودن از هر گونه نشانه های بیماری، همچنان نتوانسته مجوز لازم برای لغو ممنوعیت واردات به عراق را اخذ نماید.

از این رو و با توجه به حجم بالای مورد تقاضای بازار عراق برای این محصول و همچنین کیفیت بالا و قیمت پایین تخم مرغ ایرانی در مقایسه با رقبای فعال در کشور عراق از جمله ترکیه و اوکراین؛ اتاق بازرگانی خرمشهر با ارسال نامه ای خواستار پیگیری لغو ممنوعیت واردات تخم مرغ ایرانی از جانب کشور عراق شد.

در شرایط سخت تحریم و با وجود شرکای محدود تجاری ، استفاده از فرصت های پر بازده گامی مهم در رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی را در پی خواهد داشت. حجم بالای تقاضای بازار عراق در مورد کالای تخم مرغ و به صرفه تر بودن آن برای مصرف کنندگان عراق نسبت به کالاهای مشابه ترکیه ای و اوکراینی موجود در این بازار، بی شک رغبت و تمایل بازرگانان عراق برای خرید این محصول از تولیدکنندگان ایرانی را بیشتر نموده است.

مکاتبه اتاق خرمشهر جهت پیگیری لغو ممنوعیت واردات تخم مرغ به عراق
پیگیری درخواست اتاق خرمشهر توسط اتاق ایران

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا پاسخی بگذارید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ