نبود امنیت و ضررهای مالی و جانی از سوی اشرار در بارانداز تجاری شلمچه، در سالیان اخیر به یکی از دغدغه های فعالان اقتصادی فعال در این مرز تبدیل شده بود.

امری که از ابتدای سال و با شیبی فزاینده رو به وخامت و شدت میگرفت.

طبق شنیده های قابل وثوق از شلمچه؛ سرقت های مکرر از بارهای صادراتی، درگیری و ضرب و شتم رانندگان و تهدیدهایی مداوم فعالان اقتصادی از عمده موارد مشهود موجود در مرز در امر ناامنی های برانداز تجاری شلمچه بود.

عدم وجود مدیریت متمرکز، موازی کاری دستگاه های نظارتی چون هنگ مرزی و سازمان منطقه آزاد اروند، تداخل مسئولیت ها، سوء مدیریت و نبود حس وظیفه شناسی کافی در انجام وظایف بزرگترین دلایل در عدم برقراری امنیت در مرز تجاری شلمچه است.

اتاق بازرگانی خرمشهر؛ از ابتدای سال و با ارسال نامه های مکرر به ارگان های دخیل و مسئولین استانی و منطقه ای و همچنین برگزاری نشست های مرتبط با ایشان؛ نسبت به حوادث رخداده در مرز شلمچه و عواقب احتمالی آن اخطار داده بود.

نشست ها منجر به اخذ تصمیمات مهم در برقراری نظم و امنیت در این مرز شد اما عدم پیاده سازی و عمل صحیح و کامل به این مصوبات، امنیت را در بارانداز تجاری شلمچه به شکل کامل برقرار ننمود و در آخر با درگیری بوجود آمده توسط سارقان و افراد شرور که به نام نگری ها معروف شده اند، جوانی خرمشهری به نام سعید سلیمانی به قتل رسید.

حادثه ای دلخراش برای پدر چهار کودک!!!

کارگر زحمتکش یک بازرگان خرمشهری برای حفظ اموال صادراتی و جلوگیری از سرقت آنها به سادگی جان خود را از دست داد.

مسئولین و والیان نظم و امنیت در بارانداز تجاری شلمچه قطعا باید مسئولیت این امر را بر عهده گرفته و پاسخگوی این اتفاق دلخراش باشند.

اتاق بازرگانی خرمشهر ضمن تسلیت درگذشت این جوان به خانواه ایشان و سایر فعالان اقتصادی، اقدام عاجل مسئولین در برقراری نظم و امنیت را در این مرز خواستار است.

 

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ