ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز از پیشنهاد جدید عراقی ها برای بازگشایی محدود مرزها در بخش عربی این کشور خبر داد و

ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز تصریح کرد: در بنادر آبادان و خرمشهر با وجود کاهش ثبت سفارش واردات ولی این بنادر همچنان فعالیت اقتصادی دارند؛ البته بخشی از روند صادرات این بنادر از ویروس کرونا متأثر شده است چرا که کشورهای مقصد ورود لنج‌ها را نمی‌پذیرند.

بلوطی میرزا خبر داد: طی ماه‌های اخیر به دلیل شیوع ویروس کرونا بیشترین خسارت متوجه دفاتر ترخیص کالای ملوانی و صادراتی بوده است که با رکود مواجه شدند ولی تلاش می‌کنیم که رونق را به این دفاتر برگردانیم.

وی به تعطیلی هر دو مرز استان خوزستان با کشور عراق اشاره کرد و گفت: با توجه به قوانین دوگانه عراق، بخش جنوبی عراق که هم‌مرز با شلمچه و چذابه خوزستان است، طرف عراقی از ورود کالای ایرانی ممانعت کرده است ولی بارهای صادراتی این استان فعلاً از مرز باشماق و پرویز خان به مقصد کشور عراق ارسال می‌شود.

ناظر گمرکات خوزستان و مدیرکل گمرک اهواز یادآور شد: کشور عراق برای فعالیت مرزهای شلمچه و چذابه پیشنهاد داشت که این مرزها را هفته‌ای یک‌بار آن هم برای تردد ۲۰۰ کامیون بازگشایی کند که با پیگیری و رایزنی استانداری خوزستان و همچنین در سطح ملی به دنبال افزایش فعالیت و روند عادی‌سازی برای صادرات از این دو مرز هستیم.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2020 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ