درآمدهای حاصل از صادرات مواد خام و نیمه‌خام مشمول مالیات می‌شوند

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ گفت:‌ درآمدهای حاصل از صادرات مواد معدنی، فلزی غیرفلزی، نفت، گاز و پتروشیمی خام و نیمه خام مشمول مالیات می‌شوند.

 «رحیم زارع»در نشست خبری امروز -یکشنبه – با تشریح مصوبات امروز کمیسیون تلفیق گفت: موضوع نخست نشست امروز شیوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده بود که بر اساس آن دهک‌های ثروتمند از این معافیت برخوردار نخواهند شد. مصوبه دوم درخصوص اصلاح درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده بود که براساس آن از ۸۱ هزار میلیارد تومان به ۱۱۳هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد البته بدون آنکه نرخی رشد کند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه با اشاره به فعالیت سامانه مدعیان از سال گذشته و فرایند تکمیل‌آن در سال جاری گفت: براساس قانون برنامه ششم، ۶ درصد از ۹ درصد جی دی پی (GDP) اسمی یا تولید ناخالص داخلی از محل درآمدهای مالیات برارزش افزوده است.

زارع اضافه کرد: بر اساس رشد اقتصادی که دولت برای سال آینده پیش بینی کرده است، با خروج از شرایط کرونا، درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده  از ۸۱ هزار میلیارد تومان به ۱۱۳ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا خواهد کرد.

وی افزود: مصوبه سوم، حذف معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد بود که تاکنون این معافیت داده می‌شد اما کمیسیون تلفیق این معافیت را حذف کرد. البته شرایط معافیت بر عملکرد طبق قانون خاص خود و قانون احکام دائمی که در سال ۹۶ خواهد بود و این مصوبه، معافیت مالیات بر ارزش افزوده در مناطق آزاد،نه مناطق ویژه را شامل می‌شود. 

زارع خاطر نشان کرد: امروز همچنین با هدف جلوگیری از خام فروشی و حمایت از تولید داخل درآمدهای حاصل از صادرات مواد معدنی، فلزی غیرفلزی، نفت، گاز و پتروشیمی خام و نیمه خام مشمول مالیات می‌شوند. البته صادرات محصول مشمول مالیات و عوارض نیست.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ