وجود سه اتاق بازرگانی در استان خوزستان، فرصتی بی بدیل برای توسعه اقتصادی استان
معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند در ششمین همایش تقدیر از صادرکنندگان نمونه منطقه آزاد اروند بیان نمود: بزرگترین تفاوت ششمین همایش تقدیر از صادرکنندگان نمونه منطقه آزاد اروند با دوره های پیشین، برگزاری مراسم جداگانه برای اعضای دو اتاق بازرگانی خرمشهر و آبادان بوده که با این امر ضمن تاکید بر نقش مهم دو اتاق در منطقه آزاد اروند، بنا بر تقدیر شایسته تر و تاکید بر استقلال اعضای دو اتاق خرمشهر و آبادان داشتیم.
سید علی موسوی در بخش دیگری از صحبت های خویش گفت: رویکرد سازمان منطقه آزاد اروند حمایت از بخش خصوصی و رفع مشکلات و معضلات انها در راستای توسعه اقتصادی و نیل به اهداف تجاری این منطقه دارد تا با کمک و همراهی این بخش مهم اقتصادی کشور بتوانیم پویائی و جوشش اقتصادی بیشتری را به منطقه آزاد اروند اهدا کنیم.
ایشان با اشاره به اقدامات مهم صورت گرفته در توسعه صادرات از طریق منطقه آزاد اروند بیان کرد: علاوه بر زیرساخت های مهم پیشین موحود در این منطقه در دوره اخیر توانسته ایم پایانه لجستیکی و صادراتی تخصصی را در شلمچه راه اندازی نمائیم تا از طریق بتوانیم کمک شایانی به توسعه صادرات کالاهی غرنفتی صورا داده باشیم.
موسوی در پایان صحبت های خویش از راه اندازی دستگاه های ایکس ری کامیونی و خودروئی در آینده ای نزدیک، در مرز زمینی شلمچه خبر داد.

تصمیمات غیر کارشناسی، مهم ترین عامل در توقف رشد صادرات
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خرمشهر نیز در این همایش با اشاره به بخشنامه های خلق الساعه و غیر کارشناسی بیان نمود: مهم ترین عامل در کاهش سرعت رشد صادرات و توسعه اقتصادی ، بخشنامه های خلق الساعه و غیر کارشناسی صادر شده از سوی برخی مدیران دولتی است.
ولی الله حیاتی تاکید کرد: لزوم برنامه ریزی صحیح، دقیق و کارشناسی در جهت حمایت از صادرکنندگان برای توسعه اقتصادی و عبور از مرحله تحریم لازم و ضروری است.
وی در بخش دیگری از صحبت های خویش گفت: از سوی دیگر نیز فعالیت صادراتی فعالان بخش خصوصی باید مسئولیت پذیرانه، مدبرانه و با نگاهی اصولی صورت گیرد. گاها شاهد بوده ایم که عدم انجام اصولی امر صادرات خود اهرمی برای کاهش میل به مراودات تجاری میان دو طرف میگردد، که برای پرهیز از این اتفاق باید با تدبیر و علم کافی و به روز به بازارهای صادراتی هدف وارد شد.

خودتحریمی در کشور عاملی آزار دهنده تر از تحریم های خارجی
رئیس کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران نیز بیان نمود: به عنوان نماینده بخش خصوصی بیان مینمایم که خود تحریمی ناشی از تصمیمات نادرست و غیرکارشناسی مدیران داخلی بسیار آزار دهنده تر از تحریم های تحمیل شده از خارج از کشور است.
عدنان موسی پور افزود: هیچ کس نافی شرایط سخت اقتصادی ناشی از تحریم ها نیست، اما چرا در این شرایط سخت اقتصادی با صدور آئین نامه ها و بخشنامه های خلق الساعه به جای تسهیل امر تجارت ، موانعی در مسیر رشد اقتصادی و بازرگانی کشور قرار میدهیم.

اتاق بازرگانی خرمشهر

اتاق بازرگانی خرمشهر

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا پاسخی بگذارید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ