همزمان با نمایشگاه مواد غذائی مسکو؛ هیئتی متشکل از بازرگانان، فعالان اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر به سرپرستی نائب رئیس این اتاق به کشور روسیه اعزام شد.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر این هیئت با هدف توسعه مراودات تجاری و سرمایه گذاری منطقه با کشور روسیه و بررسی راه اندازی مسیر ترانزیتی شمال به جنوب، از تاریخ ۲۵ الی ۲۹ شهریور ماه در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ حاضر و با مسئولین تجاری و نهادهای بخش خصوصی این دو شهر دیدار و گفتگو نمود.

بر اساس اعلام امور بین الملل اتاق خرمشهر؛ جلسه با رئیس بخش همکاری های بین الملل اتاق بازرگانی و صنایع مسکو جناب آقای ماروزف یوری نیکولاوویج، بازدید از غرفه های نمایشگاه صنایع غذائی مسکو، دیدار با کاردار اول سفارت ایران در مسکو، بازدید از فود سیتی ، دیدار با بازرگانان کالاهای ایرانی در زمینه مواد غذایی و جلسه با اتاق بازرگانی سن پترزبورگ و دیدار با نائب رئیس اول آن اتاق از مهم ترین برنامه های این هیئت تجاری بود.

نائب رئیس اتاق خرمشهر در تشریح برنامه های این هیئت اعلام کرد: در نشست با رئیس بخش همکاری های بین الملل اتاق مسکو که با حضور رایزن بازرگانی ایران در روسیه جناب آقای دکتر پرند برگزار گردید، ضمن معرفی امکانات منطقه آزاد اروند، در رابطه با افتتاح خط ترانزیتی شمال-جنوب به بندر خرمشهر جهت حمل و نقل کالاهای وارداتی کشورهای حوزه خلیج فارس از روسیه و امکان پیگیری صادرات مجددکالا از این طریق با به دست آوردن شریک تجاری از طرف اتاق مسکو به تفاهمات اولیه دست پیدا شد.

سید مصطفی موسوی همچنین به نشست با نائب رئیس اتاق بازرگانی سن پترزبورگ اشاره نمود و گفت: در ابتدای این جلسه و از سوی جانب روسی امکانات تجاری و اقتصادی سن پترزبرگ معرفی و علاقه مندی بازرگانان روسی به واردات کالاهایی نظیر خرما –سبزیجات – میوه – نخ و محصولات اولیه پتروشیمی از ایران و همچنین آمادگی جهت صادرات دارو از سن پترزبورگ به عنوان یکی از قطب های داروسازی روسیه اعلام گردید.
موسوی ادامه داد: اتاق خرمشهر نیز در این نشست ضمن معرفی فرصت ها و پتانسیل های منطقه آزاد اروند و همچنین برخورداری از مزایا و تسهیلات ویژه این منطقه، از اتاق سن پترزبورگ برای اعزام گروهی متشکل از تجار و فعالان اقتصادی آن کشور جهت بازدید از خرمشهر و مذاکره با اتاق خرمشهر دعوت به عمل آورد.
در پایان نیز لوح یاد بود اتاق خرمشهر به نیابت از جناب آقای فیصلی ریاست این اتاق به خانم یکاترینا لبدووا نائب رئیس اول آن اتاق اهدا گردید.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا پاسخی بگذارید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ