چندی است که در برخی از رسانه های داخلی اخباری مبنی بر ابطال انتخابات میان دوره ای و انتخابات دوره نهم اتاق بازرگانی خرمشهر منتشر شده است. اخباری که بدون استعلام واقعیت ها از اتاق بازرگانی در فضای رسانه ای کشور در حال انتشار است.

از سه سال قبل و با ادعای یکی از اعضای اتاق خرمشهر مبنی بر عدم صحت کارت های بازرگانی چند تن از اعضای وقت ، پرونده ای قضایی در محاکم دیوان عدالت اداری به طرفیت اتاق ایران در جریان بود که در آن ابطال انتخابات میان دوره ای اتاق خرمشهر در سال ۹۵ را خواهان بود. ادعایی که با کمتر از یک ماه از پایان آن دوره به صدور حکم رسید و عملا مهلت و فرصت اجرائی برای آن باقی نمانده بود.

از طرفی دیگر و باستناد دادنامه های شماره۹۷۰۹۰۰۹۰۵۵۰۲ و ۱۴۰۰۳۱۳۹۰۰۰۰۱۸۴۲۶۲مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۱۴و ۱۴۰۰/۰۱/۲۸؛ ادعای شاکی مبنی بر ابطال انتخابات دوره نهم رد و رأی قطعی منجر به تایید صلاحیت انتخابات صادر شده است. علیهذا انتشار این گونه اخبار بدون ارائه منبع و مرجع موثق قطعا پیامدی جز تشویش اذهان عمومی و ایجاد حاشیه نخواهد داشت. لذا اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر، ضمن ابراز تاسف از انتشار این گونه اخبار ناردست و تنش زا در فضای رسانه ای؛ احقاق حق خویش از طریق مراجع ذیصلاح را در دستور کار خویش قرار خواهد داد.

آراء صادره از دیوان عدالت اداری در فایل زیر قابل مشاهده می باشد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا دیدگاهتان را بنویسید

    copyright2021 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ