اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمشهر با هدف توسعه سرمایه گذاری و بهبود وضعیت کسب و کار منطقه، همایش”معرفی فرصت های سرمایه گذاری منطقه آزاد اروند به فعالان اقتصادی خراسان رضوی” را برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی اتاق خرمشهر؛ این اجلاس  با همکاری اتاق مشترک ایران و عراق، سازمان منطقه آزاد اروند و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی و با حضور بیش از ۱۲۰ سرمایه گذار و فعال اقتصادی در حوزه های مختلف اقتصادی برگزار گردید.

دبیر اجرائی اتاق خرمشهر ضمن معرفی فرصت های اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه به حاضرین در این نشست بیان نمود: تنوع فرصت های اقتصادی، وجود بستر لازم و وفور منابع، تجهیزات و زیرساخت های گوناگون ترانزیتی، کشاورزی، تجاری و صنعتی؛ عاملی انگیزشی در جذب سرمایه های داخلی و بین المللی به منطقه آزاد اروند به شمار میرود که بهره بردن از آنها در کنار امتیازات منطقه آزاد نباید مورد اغفال فعالان اقتصادی کشور قرار گیرد.

کامران مالکیان در بخش دیگری از صحبت های خویش اضافه نمود: در همین راستا نیز ، اتاق بازرگانی خرمشهر تا پایان بهمن ماه و با دعوت از هیئت های تجاری و بازاریابی معتبر و بزرگ از کشورهای عراق و حوزه خلیج فارس؛ چهار نمایشگاه تخصصی در حوزه های مواد غذائی و مواد آرایشی، صنعت ساختمان، انرژی و اقتصاد دریا در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی منطقه آزاد اروند برگزار خواهد نمود.

 

معاون سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد اروند نیز در تبیین فرصت های اقتصادی بی شمار منطقه بیان نمود: اروند با توجه به مزیت های بی رغیب و نادری که در کشور دارد، در آینده ای نزدیک به قلب گردشگری و پایلوت تجاری-صنعتی کشور تبدیل خواهد شد.

سید علی موسوی افزود: ورود گردشگران خارجی بدون نیاز به روادید، نزدیکی به استان بصره عراق به عنوان پایتخت اقتصادی عراق و وجود ظرفیت ترانزیتی برای حمل کالاها از کریدور شمال به حوزه خلیج فارس در کنار سایر مزیت ها و امتیازات خاص این منطقه، سرمایه گذاری در این منطقه را از بعد اقتصادی معقول و مقرون به صرفه نموده است.

نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی نیز در پایان این گردهمائی ضمن خوشامدگوئی به فعالان اقتصادی جهت ورود به خرمشهر اذعان نمود: ظرفیت ها و امتیازات خرمشهر در زمینه های اقتصادی در تمام کشور بی نظیر بوده و با برنامه ریزی اصولی و مدون در این شاخص ها میتوان به در آینده ای نزدیک این منطقه را به عنوان رقیب اقتصادی مناطق تجاری و صنعتی منطقه به شمار آورد.

آخرين مطالب این بخش

0 دیدگاه


    لطفا پاسخی بگذارید

    copyright2019 Khorramshahr Chamber Of Commerce, Industries, Mines and Agriculture

    کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ