اخبار اتاق

اتاق بازرگانی خرمشهر در مسیر توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و عراق


اتاق بازرگانی خرمشهر در مسیر توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و عراق

اتاق بازرگانی خرمشهر با هدف توسعه روابط اقتصادی و تجاری با استان بصره عراق میزبان روسا و اعضای اتاق های بازرگانی صنایع و بازرگانی بصره بود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اتاق بازرگانی خرمشهر اتاق های بازرگانی و صنایع بصره به در قالب دو هیئت تجاری با سرپرستی ماجد رشک عبدالله رییس اتاق صنایع بصره و حسن حمادی رییس اتاق بازرگانی بصره با استقبال مسئولین اتاق بازرگانی خرمشهر وارد این شهرستان شده و نشست های مشترکی را با طرف ایرانی خود برگزار نمودند.

اتاق بازرگانی خرمشهر در مسیر توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و عراق گام خواهد برداشت.

رییس اتاق بازرگانی خرمشهر در گفتگو با روابط عمومی اتاق بازرگانی خرمشهر ضمن اعلام توسعه روابط اقتصادی و تجاری خوزستان و بصره به عنوان هدف اصلی از دعوت این دو هیئت افزود: اتاق بازرگانی خرمشهر در مسیر توسعه روابط تجاری و اقتصادی میان ایران و عراق گام برخواهد داشت.

هانی فیصلی افزود: امیدواریم که توسعه روابط اقتصادی سبب توسعه و رونق روابط اجتماعی و فرهنگی میان دو شهر همجوار خرمشهر و بصره شود.

وی تاکید کرد: اتاق خرمشهر همواره از کلیه فعالان اقتصادی بالاخص در استان همجوار بصره جهت سرمایه گذاری و توسعه روابط اقتصادی با ایجاد و گسترش بستر لازم استقبال میکند.

فصلی ضمن اشاره به استقرار خرمشهر در منطقه آزاد اروند گفت: با توجه به پتانسیل ها و امتیازات ویژه و خاص منطقه آزاد اروند امکان بهره برداری برای بخش وسیعی از سرمایه گذاران با تسهیلات خاص فراهم است و ورود سرمایه گذاران بصره در این منطقه به نظر ضروری میرسد.

ایشان همچنین با اشاره به حذف روادید اتباع کشورهای خارجه جهت ورود به منطقه آزاد اروند و فرصت های مناسب بوجود آمده از طریق آن بیان کرد: با حذف روادید ورود به منطقه آزاد اروند و تردد راحت تر اتباع کشورهای دیگر به خرمشهر؛ فرصت توسعه سرمایه گذاری مشترک بیش از پیش فراهم شده است..

وی ادامه داد: در سفر هفته گذشته اتاق خرمشهر به بصره و دیدار با مسئولین بصره به یک سری توافقات رسیده ایم که نتیجه آن توسعه هر چه بیشتر روابط تجاری و اقتصادی این دو شهر خواهد بود.
فیصلی ادامه داد: اتاق بازرگانی خرمشهر و اتاق های صنایع و بازرگانی بصره به نقاط مشترکی رسیده که منجر به تنظیم و امضای تفاهم نامه های مشترکی شده است. ایشان گفت :مهم ترین نقاط این تفاهم نامه میتوان موارد ذیل بوده است:

۱_ همکاری مشترک در زمینه برگزاری کنفرانس های مشترک با حضور سرمایه گذاران و صنعتگران دو طرف در راستای معرفی پروژه های مد نظر
۲_ همکاری دو اتاق در زمینه های صنایع و بازرگانی و سرمایه گذاری های مختصر این دو زمینه
۳_ بسترسازی در جهت بهره گیری فرصت های بازرگانی، صنعتی و سرمایه گذاری در دو گشور و رفع موانع پیش روی آن.
۴_ هماهنگی دو طرف در حضور و شرکت در نمایشگاه ها، هیئت های مشترک و دره های آموزشی در زمینه های صنعت و بازرگانی و تبادل تجربه های فنی یکدیگر
۵_ همکاری واحد های حقوقی در زمینه نظارت بر قراردادهای بازرگاني و صنعتی اعضا دو طرف
۶_ تشکیل کارگروه مشترک از دو اتاق جهت تهیه و تنظیم کنفرانس ها و همایش های تجاری و صنعتی بین دو طرف بوده است.

همچنین رؤسای دو اتاق صنایع و بصره ضمن ابراز خرسندی از توسعه روابط با اتاق بازرگانی خرمشهر با اشاره به رفع ویزا برای ورود به منطقه آزاد اروند این مورد را گامی مهم در توسعه روابط شهروندان دو کشور دانسته و ابراز امیدواری نمودند که با این فرصت ممتاز زمینه فعالیت بیشتر بازرگانان و سرمایه گذاران عراقی در جهت گسترش ارتباطات اقتصادی با فعالان ایرانی فراهم آید.

همچنین ماجد رشک عبدالله و حسن حمادی از آغاز مسیر گسترش روابط با اتاق بازرگانی خرمشهر خبر داده و ابراز امیدواری کردند که این گونه نشست ها و دیدار ها مستمر و مداوم باشد.

این دو مقام استان بصره در پایان امضای تفاهم نامه با اتاق خرمشهر را گامی در اعتباری بخشی به روابط دو طرف دانسته و گفتند: ابن تفاهم نامه روابط دو طرف را مثمر ثمرتر و مفیدتر خواهد ساخت و ما میدانیم با این توافق کمیت روابط اقتصادی و کیفیت تجارت و سرمایه گذاری میان اعضای دو اتاق ارتقا خواهد یافت.

 


user avatar
کمال هلالی (کمال هلالی)
توضیحاتی ندارد...

تعداد مطالب نوشته شده توسط نویسنده: 547
لینک به صفحه نویسنده:


« »

دیدگاهتان را بنویسید